ďťż

wika

Jaki jest cel badania historii wg Was? Przyda mi się do szkoły. Pozdrawiam.



Jaki jest cel badania historii wg Was? Przyda mi się do szkoły. Pozdrawiam.
Wybacz, ale do której klasy?

Cel badania historii? Myślę, że powodem są odpowiedzi na nurtujące(niektórych) pytania i ogólnie chęć posiadania wiedzy o naszych przodkach, ale to z powodzeniem znajdziesz w swoim podręczniku do historii, bądź przez google.

Nie odrabiamy tu zadań domowych! Postaraj się, a sam znajdziesz odpowiedź na to i większość kolejnych zadań domowych.

Pozdrawiam!
Hmm...

Bardzo ciekawe pytanie.

Ja myślę że dlatego, by stać się ... prorokiem! Ale to ja tak myślę... I to wcale nie jest odpowiedź Maverick!
Maverick zadał jedno z fundamentalnych, dla każdego historyka, pytań.

Odpowiedzi jest bez wątpienia wiele.

Np. chęć uniknięcia błędów, które popełnili nasi przodkowie lub wyciąganie wniosków na podstawie ich doświadczeń.

Przypomina mi się też pewien cytat: "naród nie znający swojej przeszłości nie może budować przyszłości". Myślę, że jest w tym sporo prawdy.


Temat jest chyba dogodny do rozważań, i można by z takiego pytania wysnuć jaką taką dyskusję, ale po co, ach, po co dodawałeś "przyda mi się do szkoły"?
(ależ mnie kusi, nie wytrzymam - czy temat lekcji przypadkiem nie brzmiał "lekcja wprowadzająca - co to jest historia?")
@Złomiarz: początek roku szkolnego, to nauczyciele zadają dużo pytań - np. możemy się niedługo doczekać pytać o osie czasu, selekcje materiałów, okresy trwania epok, itp. ;)

Moim zdaniem - podobnie jak Devilera - historię badamy po to, by znając skutki wydarzeń, które odbyły się w przeszłości, podejmować dobre dezyzje na przyszłość...

"Historia magistra vitae est"

Oj.. literówka mi się wkradła.... miało być "przeszłości" - Szc.
Tak, "Historia jest nauczycielką życia"...

Temat ten rozstrzyga filozofia...
Człowiek zadaje sobie pytanie: Dia ti? Dlaczego coś istnieje? Jest to pytanie o początek świata, o początek człowieka. Nie tylko historia ale także wszystkie inne nauki istnieją po to aby n to pytanie odpowiedzieć... Teraz jest to nam trudniej zrozumieć, gdyż nauki zostały podzielone i usystematyzowane ale człowiek starożytności, średniwiecza, czy renesansu doskonale rozumiał, że alby znaleźć odpowiedź na to pytanie wszystkie nauki muszą współpracować i niejako pełnić rolę służebną wobec filozofii... :mrgreen:
Szczypek, po tym co napisałeś, nie wierzę że masz 14 lat... :smile:
Heh, "Lectio Latina" Tomnow i do przodu... Linguae meae latina non est (Pozdrowienia dla pani mgr K. :mrgreen: )...
@tomnow: no dobra, przynzam się... za półtora miesiąca kończę 15 lat ;). A jeśli ci chodzi o tę literówkę, to ją już poprawiłem :D Jednak, jeżeli to nie było sarkastycznie (ehh... czemu w Internecie nie da się wyczuć intencji autora), to powiem ci szczerze, że jestem zdziwiony tym, że coś mądrego napisałem (:D), ale dla mnie to oczywiste, że "historia lubi się powtarzać". Co za tym idzie - skutki decyzji również się powtarzają...

Szczypek, po tym co napisałeś, nie wierzę że masz 14 lat... no cóz, ponieważ Szczypka znam osobiście, gdyż przyjąłem go kiedyś do szkoły, więc mogę potwierdzić, że mówi prawdę.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • dagmara123.pev.pl
  •