wika
Poszukuje wszelkich informacji na temat P. O. W. na Ukrainie i o słynnych Polakach działających w jej struktórach... czym się tam zajmowali itd. np. Beck (Halicki)
A sprawdzałeś już
www.wikipedia.pl
www.google.com
?
Powiedz, czego konkretnie nie wiesz, bo zakres jest chyba dość szeroki.
Dokładnie chodzi o literature na ten temat... Ponieważ mam ograniczone zaufanie do informacji podawanych na rozmaitych stronach.
Akurat do Wikipedii możesz miec pełne zaufanie
To w takim razie pytanie: Czy ktoś jest w posiadaniu książki: Okrąg białocerkiewski P. O. W. na Ukrainie : 1915-1918 / Witold Jastrzębiec ; Polska Organziacja Wojskowa na Wschodzie P. O. W. - K. N. 3. ?? Dość żadka ksiązka... Lub gdzie można ją dostać -> tylko bez odp. , że w Biblotece Narodowej w Warszawie.
Może jakiś antykwariat?
Grabon,
tylko bez odp. , że w Biblotece Narodowej w Warszawie.
Mnie zdarzyło się kilka razy skorzystać z gościnności i wyrozumiałości starych mistrzów historii którymi byli zarówno emerytowani nauczyciele, jak i historycy – owi powyżsi mają niejednokrotnie w swoim posiadaniu prawdziwe „białe kruki’ – cóż to była dla mnie za uczta…..
Może spróbuj w tym środowisku, ono wręcz lubi pomagać tym dla których historia jest matką nauk.
Pozdrawiam.
Może spróbuj w tym środowisku, ono wręcz lubi pomagać tym dla których historia jest matką nauk.
Matką może i historia, ale królową to matematyka :D
Akurat do Wikipedii możesz miec pełne zaufanie
Na Wikipedii jest wiele niedopatrzeń - oczywiście Wikiredaktorzy starają się je jak najszybciej poprawiać, ale czasem sami nie mają wystarczającej wiedzy na ten temat. Poza tym - wszędzie są trolle, które żyją po to, by niszczyć to, co ktoś zrobił :|
Dla mnie Wikipedia to bardzo dobre źródło informacji, wielokrotnie korzystałem z niego i nigdy artykuły, z których korzystałem, nie zawierały błędnych wiadomości. Dlatego też uważam, że na Wikipedii można polegać. Jak również wielu moich znajomych.
@Greenpeace: Owszem. Można polegać, ale wypada przejrzeć, co się czyta - np. Karol Wojtyła najpierw został diakonem, a potem subdiakonem - oczywiście, jak już pisałem, zostało to szybko poprawione :)
Wydaje mi się, że jeśli zaczyna się pracę z danym tematem to można spokojnie zacząć od Wikipedii - chociażby po to, by wiedzieć, jakie dane sprawdzić, jaki zjawiskom się przyjrzeć, czyje biografie poczytać. Ale Wiki sama mówi, żeby jej tak do końca nie ufać... W końcu to kobieta... [/b]